środa, 29 października 2008

"Kwiatki Jana Pawła II" Janusz Poniewierski


"Kwiatki Jana Pawła II", w wyborze i opracowaniu Janusza Poniewierskiego, to zbiór kilkudziesięciu historyjek z życia papieża - Polaka. Historyjek - odłamków pamięci, pochodzących najczęściej od współpracowników, osób mu bliskich, ale również ludzi, których los, w którymś momencie ich życia, tylko przez chwilę zetknął z następcą św. Piotra. Zbiór zawiera też kilka niepotwierdzonych opowieści apokryficznych, które wiąże się z osobą Karola Wojtyły.
Z tych krótkich fragmencików wyłania się obraz człowieka ascetycznego, rozmodlonego, który nie pozostawał głuchy na potrzeby bliźnich. Człowieka, który kochał przyrodę, ludzi i Boga i który tę miłość bez skrępowania okazywał.
Jeśli nie lubicie monumentalnych biografii, a chcecie dowiedzieć się w czym tkwił fenomen Karola Wojtyły przeczytajcie "Kwiatki ...". Aha, niech nie zwiedzie Was okładka z papieżem robiącym pamiętną "lornetkę". "Kwiatki ..." nie są zbiorem wiców o papieżu, choć zdarzają się wśród nich również historie zabawne. Jest to po prostu, poskładany z fragmentów, obraz jaki Jan Paweł II pozostawił w pamięci napotkanych w swym życiu ludzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników je zamieszczających. Prowadzący bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii."