piątek, 2 marca 2018

Nieczynne do odwołania.

25 komentarzy:

 1. Smuteczek :(
  Odwołaj w poniedziałek ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taki długi remamęt?:P
  PS. Jak ja Cię rozumiem...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to sobie z Tobą w poniedziałek pogadam :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram przedmówców: kiedy odwołanie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Popatrzyłem wczoraj na Wasze komentarze i mi się lżej na duszyczce zrobiło. I nawet siadłem do klawiszy, cóż jeśli nic mi z palców spłynąć nie chce. Wszystko jakieś takie mdłe, na siłę uhumorowiane i w ogóle. Potem poczytałem rzeczy z feedly i stwierdziłem, że macie co czytać :D
  Dzięki za pamięć :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, a ja już myślałem, że ta przerwa, to skutek czegoś poważnego, choroby, albo wyjazdu... A skoro to tylko brak natchnienia, to poczekamy, aż wróci. Ale w międzyczasie będziesz aktualizował, co akurat czytacie, ty i twoi synowie?

   Usuń
  2. Jak tylko sobie przypomnę :P

   Usuń
  3. Bazylu, jak ja dobrze to znam... I chociaż będzie mi brakowało Twoich wpisów, to z doświadczenia wiem, że nic na siłę. I że natchnienie wróci. Na razie życzę miłej przerwy :).

   Usuń
 6. Pozdrowienia. Wszystkiego dobrego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Phi, "nieczynne do odwołania" to ty masz non stop ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. I jak twoje chłopaki znajdują najnowszą powieść Marii Parr (oraz mój przekład tejże)?

  W zasadzie miałem z tym zaczekać, aż skończysz czytać, ale właśnie na "Onecie" przeczytałem, że polski przekład "Keeperen og havet" pt. "Bramkarka i morze" (Aneta W. Haldorsen, Dwie Siostry najprawdopodobniej) ukaże się w czerwcu, zaś Maria Parr ma być gościem Big Book Festival w Warszawie 22-24 czerwca 2018 (pierwsza wizyta autorki w Polsce). Oczywiście nie omieszkam się na tę imprezę udać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ brakuje mi notorycznie czasu, moje sesje lektorskie siłą rzeczy są dość krótkie, ale z obserwacji - podoba się. Powieść. Bo trudno, żeby 9 latek kontestował i wypowiadał się na temat tłumaczenia :) Ojciec co innego :P Nie jest źle, choć nie powiem, szlif redaktorski niezbędny. Jest trochę niezręczności składniowych czy gramatycznych i notorycznie powtarzana forma "patrzać" zamiast "patrzeć", co w pewnym momencie strasznie mnie zaczęło drażnić :D Jako całość, biorąc pod uwagę przeznaczenie, całkiem spoko.
   Niestety na BBF raczej nie dotrę, a szkoda, bo chętnie bym posłuchał autorki :)

   Usuń
  2. No cóż, lojalnie ostrzegałem że wyrób dyletancki... O ten szlif redaktorski, skoro książka ma być już latem, i poza "dziećmi wymienionymi w dedykacji" nikt z mego przekładu korzystać raczej nie będzie, to już chyba jednak nie zadbam. A tak dla mojej ciekawości: dokąd już doczytaliście?

   Usuń
  3. @Bazyl: "moje sesje lektorskie siłą rzeczy są dość krótkie"
   Znaczy: tak po 2 rozdziały na wieczór :)

   Usuń
 9. Może jakaś prowokacja pomoże? Hmmm... wiem: "Na południe od Brazos" to jednorazowe czytadło! :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaglądam sobie na cmentarzysko, a tu - prowokacja! :P Niestety choć uważam, że "Na południe ...", to książka dobra, acz nie pozbawiona wad, to nie będę o nią kruszył kopii. O wiele bardziej spodobało mi się "Imperium księżyca w pełni" :D

   Usuń

"Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników je zamieszczających. Prowadzący bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii."